Як консалтинг впливає на розвиток бізнесу: ЄБРР про результати співпраці з МСБ в Україні

Представники ЄБРР розповіли про вплив консалтингової допомоги на розвиток українського малого та середнього бізнесу (МСБ) на прикладі співпраці з компанією «Бест Альтернатива», відомою під торговою маркою World`sRice, завдяки фінансуванню уряду США.

«Понад 9500 робочих місць створив малий та середній бізнес завдяки співпраці з ЄБРР та сприянню донорів у напрямі консалтингу з 2010 року. Ми активно підтримували й підтримуємо зелені технології, жіноче підприємництво, бізнес у регіонах, розвиток діджиталізації. Ми робимо це через секторальну, експортну та навчальну допомогу, консалтингові проєкти у сфері маркетингу, створення вебсайтів, налагодження бізнес-процесів, організаційної структури тощо. Наприкінці 2019 року саме вчасно запустили онлайн-платформу експертних рішень MEREZHA. Нам важливо показати, що для розвитку бізнесу звичною практикою є залучати експертів, а не робити все самостійно», – зазначила Катерина Рігг, керівниця напряму підтримки та розвитку МСБ, ЄБРР, Україна.

Починаючи із 2010 року і дотепер серед результатів консалтингової підтримки МСБ Катерина Рігг назвала такі:

· понад 9500 робочих місць створив малий та середній бізнес

· 86% учасників відмітили зростання обороту

· 22% підприємств збільшили експорт

· 43% вдруге скористалися консалтинговим проєктом.

ЄБРР супроводжує консалтингові проєкти в різних сферах, допомагає з вибором експерта, а також компенсує 50% витрат завдяки фінансуванню донорів. Зокрема, проєкт із «Бест Альтернатива» був реалізований за фінансової підтримки уряду США.

«Бест Альтернатива» – український виробник високоякісних круп та імпортер рису з Таїланду, В’єтнаму, Камбоджі, Індії та Пакистану. Підприємство звернулося до ЄБРР з метою впровадити систему менеджменту якості та безпеки харчових продуктів.

«Ми розуміли, що для виходу на міжнародний ринок повинні відповідати найвищим стандартам якості. Впровадити таку систему допомогла саме участь у консалтинговому проєкті з ЄБРР та США», – коментує генеральний директор компанії Віталій Авєркін.

Як результат співпраці з ЄБРР та урядом США компанія «Бест Альтернатива» виокремлює такі досягнення в роботі:

· завдяки впровадженню системи HACCP робота на підприємстві стала системною, більш спланованою, а продукція конкурентоспроможною на ринку;

· впровадження системи залучило працівників до процесу створення процедурної документації, що вплинуло на якість роботи, її структурність та ефективність;

· щорічний аудит сертифікації компанія проходить з високим балом;

· стрімкий розвиток підприємства дав змогу планувати будівництво зерносховища;

· ВГО «Українська спілка целіакії» високо оцінила співвідношення ціни та якості безглютенової продукції компанії, адже за якістю вона не поступається імпортованим товарам, а коштує дешевше.

«Ми також впровадили систему міжнародних стандартів AOECS для людей з непереносимості глютену, почали виробництво нових видів товарів, а саме пресованої соняшникової олії та безглютенових сумішей для випічки. Це дало нам змогу розширити асортимент продукції та клієнтську базу, а також збільшити оборот на 30%», – розповідає про результати співпраці з ЄБРР та США Віталій Авєркін.

ЄБРР планує реалізувати близько 100 консалтингових проєктів у 2021 році. Наразі триває прийом заявок на грантову підтримку на наступний рік. Для того, щоб залучити професійних консультантів, які допоможуть компанії побудувати стратегію та трансформувати бізнес, а також щоб покрити частково (компенсація 50% завдяки фінансуванню донорів) вартість реалізації проєкту, необхідно відповідати таким критеріям:

· більше 2-х років роботи на ринку

· понад 50% компанії має належати громадянам України

· до 500 співробітників у штаті компанії

· потенціал для розвитку

· гарна ділова репутація

· потреба в залученні консультантів.

Для участі необхідно заповнити коротку форму https://form.jotformeu.com/81914547028359. Після цього на пошту надійде лист з анкетою, яку разом із документами потрібно надіслати на розгляд на електронну адресу: knowhowukraine@ebrd.com.

Фінансування консалтингових проєктів забезпечується: США та Швецією у межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (інші донори: Італія, Японія, Корея, Люксембург, Швеція, Швейцарія, США, ТайваньБізнес – Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР та Норвегії), Європейським Союзом та Швецією у межах програми «Жінки в бізнесі».

Додаткові матеріали щодо реалізації консалтингового проєкту з компанією «Бест Альтернатива»:

· історія успіху компанії «Бест Альтернатива» завдяки реалізації проєкту: https://cutt.ly/hYLl1L5;

· допис на сторінці Facebook https://www.facebook.com/ebrdbasukraine/posts/4535934803190307.

Комментарии запрещены.

Принимаете участие в семинарах?

Результаты
Бизнес-тренинги